21 Ekim 2015 Çarşamba

gezenayaklar

Zaman buldukça gezmeyi seven bir ben varmış...Haydi gezmeye gidiyoruz densin bana 5 dk içerisinde kendime 3 tane seçenek çıkarırım.. Ve içlerinden birini seçer o plana göre ayak uydururuz yanımdaki arkadaşlarımla.
Ve böyle olan bir gün daha oldu. Önümüze 3 seçenek sundum..
1-Teleferik
2-Kent Müzesi
3-Kore yemeği yemeye gitmek
Bu sefer hakkımızı 3. şıktan kullanmaya karar kıldık. Hem de çok acıkmış iken :)
Bursa da altıparmakta bulunan Little Korea tamda istediğimiz gibi bir mekandı daha önce de gitmiş ve memnun kalmıştık. Yeni keşifler yapmayı seven ben her gittiğimde yeni lezzetlerini tadıyorum orasının. Damak tadıma uyar uymaz eğlenceli olduğunu söyleyebilirim :)
Bu sefer gittiğimde ramen, ginseng çayı, bungeoppang ve daha öncede tatmış olduğum kimchi yeme fırsatını buldum. Kimchiyi daha önce çok beğenerek yediğim için ekstra olarak özellikle sordum var mı diye...
Tadlarından da bahsetmem gerkirse ginseng çayı bana göre bitki çayı gibi kokuyordu şekersiz içilmesine rağmen tadı gayet tatlıydı.ki ben bitki çayı içemem pek.bungeoppang ise waffle'n balık şeklindeki hali içinde çikolatası ve kremasıda mevcuttu.Kimchi ise lahana turşusu diyebilirim ama fazlasıyla acı ben yediğimde gözümden yaşlar geldi (fazla acı yiyemem) ama ramen ile birlikte acısı kalmadı ramenin suyuyla mükemmel uyumluydu :)
Tüm tabağımızdakileri bitirdik..Gerçekten lezzetleri çok güzeldi hem de bizim damak tadımıza uyan yiyeceklerdi. Tabi ki yine de herkese göre göreceli olabilir
 
 
 
 
Daha sonra arap şükrü tarafından fomaraya çıkalım dedik. Bursalılar bilir bir sürü kafe bulunur oralarda ve duvarları bu şekilde renklendirmişler.Maydonose kafede de arkadaşım fal baktırdı kahveleride orada içtik.

Bir dahaki gezi programına bakalım nereleri keşif edeceğim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder